ΜΑΘΗΤΕΣ 6ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΟΥ ΑΡΙΣΤΕΥΣΑΝ στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2017

Για μια ακόμη χρονιά το 6ο Γυμνάσιο Ξάνθης δίνει το παρόν συμμετέχοντας στο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» και για μια ακόμη φορά διαπρέπει με τη συμμετοχή του. Οι μαθητές μας με την επίβλεψη και καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κας Κατερίνας Καρατζιά (ΠΕ04) πέτυχαν σημαντικές διακρίσεις, κερδίζοντας μάλιστα την 1η ΘΕΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ.

Συγκεκριμένα:

1ο βραβείο Λεβέντης Θεόδωρος( Γ τάξη)

2ο βραβείο Σουπιάδου Θάλεια, Πλευρίδη Βασιλική( Γ τάξη) και Μπίκου Αντωνία (Β τάξη)

3ο βραβείο Μπέρτου Αθανασία (Γ τάξη), Τσαπατώλη Σταυρίνα ( Β τάξη), Τσότσος Επαμεινώνδας ( Α τάξη)

Με εύφημο μνεία τιμήθηκαν για τη συμμετοχή τους οι μαθήτριες Κουρτέση Ηλιάνα ( Γ τάξη), Ιορδανίδου Νικολέτα, Ντάμπρατζη Αναστασία και Τζουρίδου Ευαγγελία ( Β τάξη).

Και οι διακρίσεις συνεχίζονται…